Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

FELAKETTEN MUCİZE KURTULUŞ...

YazarMesaj
Admin
ADMİNİSTRATOR
ADMİNİSTRATOR
Admin

NeReDeN ?? : Yemekten =))

FELAKETTEN MUCİZE KURTULUŞ... Empty
MesajKonu: FELAKETTEN MUCİZE KURTULUŞ...   FELAKETTEN MUCİZE KURTULUŞ... Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 7:23 pm

Diyarbakır’ın Çınar İlçesinde meydana gelen ve üç vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketinde, suların yuttuğu evde bulunan yedi aylık Mehmet’in hayatını yürüteci kurtardı.

Güneydoğu’yu etkisi altına alan, 44 vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketinden kurtulan yedi aylık Mehmet’in annesi Azize Acar, yok olan evini umursamayarak oğlunun kurtuluşu ile teselli buldu. Çınar İlçesi Cumhuriyet Mahallesindeki evlerinin felaket gecesi bir anda sularla dolduğunu anlatan, 7 çocuk annesi Azize Acar, önce eşi ve çocuklarını evin damına yolladığını, daha sonra hayvanlarını kurtarmaya gittiğini anlatarak, dehşet gecesini tekrar tekrar yaşarak ifade ediyor. Hayvanlarının tamamen yok olduğunu gören anne Acar, damda kurtarılmayı bekleyen ailesine (gış lıvire) herkes orada mı? Diye bağırdığını, ardından kızının ‘anne Mehmet yok’ cevabı üzerine su dolu evin odalarını yüzerek küçük oğlunu aramaya başladığını, gözleri dolarak anlatıyor.

Tamamıyla su dolan evde küçük Mehmet’i ağlayarak aradığını belirten anne Acar; ‘‘Bütün odaları yüzerek gezdim Mehmet’i bulamıyordum, sesleniyordum ama cevap alamıyordum, birden arka odadan öksürme sesi geldi. Hemen oraya yöneldim, su eve girmeden önce Mehmet’i yürütece bırakmıştım. Mehmet tavana kadar yükselen suyun üzerine çıkmıştı. Naylon olduğu için Mehmet su üzerine çıkmıştı, yürüteci onun hayatını kurtardı. Su yutan oğlumu hemen dama çıkarıp ters çevirdim, sırtına vurdum tekrar öksürmeye başladı. Bu sırada Sivil Savunma ekipleri botla bizi kurtarmaya gelmişti. Çocuklarım ve eşimle birlikte bizi oradan kurtardılar. Oğlumu kurtaran bu yürüteci ona anlatacağım, oğlumun da hayatını kurtaran yürütecini evlatlarına kaldıracağım’’dedi.

Evleri kullanılamaz hale gelen dokuz kişilik Acar ailesi, Kızılay’ın kurduğu çadırlarda küçük Mehmet ile birlikte kendi yuvalarına dönmeyi bekliyorlar. Selden kurtulan Küçük Mehmet ise bronşit tedavisi görüyor.

FELAKETTEN MUCİZE KURTULUŞ...
1 sayfadaki 1 sayfası